"Není důležité, jak dlouho jsi spal, ale že ses probudil. "

Pitný režim: nesmysl, nebo důležitá věc?

14. listopadu 2014 v 21:05 | Solais |  Životní styl
Ahoj, vítám vás všechny u dnešního článku. Bude se zabývat zcela obvyklou záležitostí nás, lidí, se kterou má hodně z nás problém. No přiznejte se sami. Pojďme si to rozebrat kousek po kousku...nebo se o to alespoň pokusit. Jsem amatér a je to vidět, takže to aspoň nebude zkreslené lékařskými a podobnými fakty.


Na internetu se dočtete, že optimálně byste měli vypít 2-3 litry tekutin. To považuji za pravdivé. Množství se samozřejmě řídí podle toho, jak jste velcí, a jestli sportujete nebo se pohybujete v horku. To musí být tekutin logicky víc...moment, tekutin? VODY! Jestli si myslíte, že máte božský pitný režim jestliže vypijete za den 3 litry jánevímtřeba 7Up, je to nesmysl. Dle mého názoru je 7Up (a nejen ten) prakticky jen bublinky a cukr, té vody tam moc není (nebudu zabírat do detailů o složení, řekněme prostě, že to není zdravé a čím méně těch sladkých limonád pijete, tím lépe).
Dále je ohledně pitného režimu důležitá věc pít po celý den rovnoměrně. Když vypijete ty 3 litry naráz, tak si nepomůžete. Naopak, uškodíte. To máte jako s jídlem. Když celý den nejíte a pak do sebe narvete tunu jídla, bude vám z toho špatně. Stejné je to i s pitím. A znovu opakuji: nejlépe neslazené!
Teď si zodpovíme na otázku, jestli je to s tím pitným režimem pověra, nebo se má opravdu pít. Když do sebe za den nalijete 5 litrů tekutin, samozřejmě to moc dobré nebude. Ale když naopak nepijete, z vlastních zkušeností mohu říct následující:
-nesoustředěnost
-pocit "horké hlavy"
-někdy i únava
-a určitě mnoho dalších.
Opravdu, když piju méně, necítím se dobře a jsem méně soustředěná, netvrdím ale, že to máte taky tak.
Z toho všeho jen vyplývá přísloví: nic se nemá přehánět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukol Lukol | Web | 15. listopadu 2014 v 19:56 | Reagovat

velmi zajímavé :)) a poutavé
btw. moc hezký design blogu :)
(mohu tě pozvat i na svůj blog? :) )

2 Katka Katka | Web | 25. listopadu 2014 v 21:30 | Reagovat

Pitný režim jsem bohužel nikdy moc nedodržovala, protože mám prostě málo kdy žízeň, a když už tak jsme pila kdo víc co, a že by mi kvůli tomu nebylo dobře, tak to se mi stalo málokdy.
Nicméně poslední dobou se to snažím víc hlídat, i tak si ovšem myslím, že ty 2-3 litry nevypiju, ale rozhodně už piju zdravěji a víc, většinou obyčejnou vodu.

3 sv. sv. | 26. listopadu 2014 v 19:20 | Reagovat

2-3l ano, ale myšleno bylo vody. Každá tekutina má v těle svůj "program", tj chová se ruzně.
Ale vše jde vyzkoušet, že :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama