"Není důležité, jak dlouho jsi spal, ale že ses probudil. "

Čipování v praxi! :O

28. března 2015 v 20:05 | Ayeri |  Aktuálně
O připravovaném čipování lidí proběhla internetem už spousta různých článků. Některé ho vítaly a jiné před ním varovaly. Na internetu k tomu najdete množství materiálů(na konec článku hodím pár odkazů), kde se mimo jiné dozvíte, že čipy mají sloužit ke sledování lidí, podle teploty a srdečního tepu přesně uhodnou váš zdravotní stav a náladu, tlačí vám je do těla při očkování, v budoucnosti plně nahradí peníze, protože čtením čipu budete moct dávat i přijímat peníze na vás účet, což je údajně velmi obrazně popsáno i ve Zjevení sv. Jana v Bibli. Dále také to, že v několika málo následujících letech bude povinné čipování uzákoněno a lidé bez čipu nebudou mít možnost jakkoliv se účastnit veřejného života, nakupovat, prodávat, používat techniku, odemykat dveře a spoustu dalších běžných věcí, bez kterých si často nedokážeme představit život. A co je tedy nového? Čipování bylo poprvé uskutečněno ve skutečně velké míře a tato "radostná" událost byla oznámena veřejnosti po celém světě. V Česku se tak stalo prostřednictvím falešně optimistického článku na novinkách.cz. Jestli se čipování doopravy rozšíří tak, jak plánuje v článku zmiňovaný šéf Epicenteru, pak nám zbyde jen se modlit, aby to ostatní formy neodkoukaly. A pokud to zavedou taky, tak Konstruktivní Síla Vesmíru s námi.....

Zkopírovaný text z novinek:

Žádné klíče ani karty. Zaměstnancům implantovali pod kůži čipy
V novém kancelářském komplexu Epicenter ve švédském Stockholmu se zaměstnanci obejdou bez klíčů, a dokonce ke vstupu do jednotlivých prostor nepotřebují ani žádné bezpečnostní karty. Přístupové čipy se jim totiž implantují přímo pod kůži na ruce.

Video

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Zaměstnanci mají pod kůží čip, kterým mohou ovládat dveře i kopírku
zdroj: Reuters
Dnes 16:56 - Stockholm
Tzv. RFID čip je vyroben z ohnivzdorného skla a obsahuje anténu a mikročip. "Čip není větší než zrnko rýže, je tedy zhruba 12 milimetrů velký. Je tedy možné ho snadno zavést pomocí injekční stříkačky," prohlásil spolumajitel komplexu Epicenter Patrick Mesterton.
"Čip je schopen odesílat RFID kódy, díky kterým funguje jako identifikační nástroj, který může snadno komunikovat s různými předměty v okolí uživatele," přiblížil funkce čipu Mesterton s tím, že s jeho pomocí mohou lidé ovládat nejen dveře a turnikety, ale například také tiskárny.

Může se spojit s chytrým telefonem

Nová vychytávka se dokonce může bezdrátově propojit také s chytrým telefonem. "Představte si, že jste na schůzce a někdo chce po vás vizitku. Jednoduše ruku přiložíte k cizímu mobilu a on automaticky přijme všechny vaše kontaktní údaje," přiblížil komplexu Epicenter.
Zavádění čipů pod kůži podle něj představuje budoucnost, i když sám připouští, že tato oblast lidského bádání je zatím ještě v plenkách. "Současné možnosti čipu jsou dost omezené, naším úkolem je prozkoumat, jaké jsou jeho další možnosti - napojit ho je totiž možné nejen na konkrétní výrobky, ale i nejrůznější služby," konstatoval Mesterton.
Nejdřív mi to přišlo dost děsivé, ale zároveň jsem se cítila velmi moderně.Lin Kowalská, zaměstnankyně s čipem v ruce
A jak se na zavádění čipů tváří samotní zaměstnanci? "Nejdřív mi to přišlo dost děsivé, ale zároveň jsem se cítila velmi moderně. Přeci jen už je rok 2015," prohlásila Lin Kowalská, jedna z prvních zaměstnankyň, které byl čip implantován.
Podle ní nejde čip pod kůží prakticky vůbec cítit a nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Při svém provozu se totiž obejde zcela bez baterií, není ho tedy nutné ani dobíjet.

Napojení na platební systémy

Počítá s tím, že na čip půjdou v dohledné době navázat například nejrůznější služby. Jeho nositelé si pak budou moci například ve firemní kantýně koupit oběd, aniž by se museli zatěžovat nošením peněženky a dalších dokladů.
Ve svých vizích jde spoluzakladatel švédského komplexu Epicenter ještě dál. "Představte si, že bychom mohli čip navázat na lékařské služby. Všichni zaměstnanci by tak mohli být pod permanentním dohledem lékařů. Ve chvíli, kdy by se náhle zdravotní stav zhoršil, záchranné složky by mohli reagovat daleko rychleji," uvedl Mesterton.
Zavádění čipů je v současnosti dobrovolné. Vedení společnosti ale nevyloučilo, že v budoucnu přejdou na nový systém plošně všichni zaměstnanci. Stejně jednoduše, jako jde čip implantovat, jej je totiž možné také vyjmout. Zaměstnanci se tak nemusí podle něj obávat žádných komplikací, ani pokud přijdou o své místo.


A slibované odkazy:

..... A tak dále. Pro ukázku to, myslím, stačí, oni se ty zdroje navzájem dost podobají.

A za sebe říkám? Nevěřte tomu uklidňování z novinek.cz, to jsou akorát mainstreamové lži. Mě se z toho chce zvracet, hnusí se mi představa, že mám v sobě nějaký stroj, o kterém skoro nic nevím, zato on ví o mě všechno a pošle to každému, kdo si o to řekne. Vůbec představa jakéhokoliv stroje v těle..... Blééééé! Nenechala bych se čipovat ani za zlatý prase a popravdě se bojím, co se z toho ještě vyvine. Jaké pocity z toho máte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. března 2015 v 20:39 | Reagovat

Já bych se čipovat ani za nic nenechala... Článek jsem už četla a absolutně ty lidi přestávám chápat. Technologie nám pomáhá, to ano, ale v učitých směrech bychom ji měli omezit.

2 fluttershine fluttershine | 29. března 2015 v 20:00 | Reagovat

ANI NÁHODOU! Taky jsem na tenhle článek narazila a...no...prostě nic pro mě. Spojit se s chytrým telefonem? Napojení na platební systémy? Jako pardon, ale tohle mi připadá trošku hodně přehnané...

3 Gorin Gorin | 25. října 2016 v 9:30 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama